Barkod sistemini kullanan işletmeler dönem sonu sayım işlemin ne kadar zaman alıcı ve zahmetli olduğunu çok iyi bilir. Günler boyunca, bir kaç eleman yüzlerce metre karelik bir alandaki tüm malları tek tek bulup barkodlarını okuturlar. Bu aynı işlemi RFID teknolojisiyle yapılsa bir tıklamayla ve kaç dakika içeresinde sadece bir kişi tarafından yapılabiliyor. RFID okuyucuları, hiçbir nesneyle temas etmeden, yüzlercesini aynı anda tespit edebilir.

RFID tekonolijisyle sayım işlemi bu kadar hızlı ve basit olunca, onu sadece dönem sonu değil, zahmetsizce her gün bile yapılabiliyor. Bu şekilde, sürekli envanteriniz durumuna hakim olup hatalı işlem ve kayıp vakalarını minimuma indirmiş olursunuz..

Barkod sistmelerin aksine, RFID tekonolojisi kablosuz çalıştığı için etiketlerin doğru yönde ve görüş menzilinde olmalarına gerek yok. RFID etiketleri, her yönden, metrelerce mesafeden ve engellerin olduğu ortamlarda bile kolaylıkla okunalabiliyor.

Sayım işlemi gibi, nesen arama işlemi da o kadar hızlı ve basit. Nesnenin sadece kod numarasıyla görünmez en erişilmez yerlerde bile saniyeler içinde bulunabilir.

 

RFID nesne araması